Máme to na talíři a není nám to jedno

Státní zdravotní ústav, Centrum zdraví, potravin a výživy pod vedením Prof. MVDr. J. Rupricha, CSc. uveřejnilo v minulých letech zprávy o nutriční hodnotě školních obědů. Na tyto výsledky navazuje práce Centra podpory veřejného zdraví projektem "Máme to na talíři a není nám to jedno".

 V rámci tohoto projektu se pokoušíme v praxi ověřit, zda a za jakých okolností je možné systém školního stravování modernizovat. Ověřujeme pouze jeden z možných směrů, který jsme vyhodnotili v rámci projektu jako optimální. Základem pro naši práci je analýza současného stavu systému školního stravování a popis konkrétních kroků rekonstrukce.

Zde je ke stažení celá Analýza systému školního stravování a návrhy modernizace v rámci projektu.

 

Přečtěte si také

Přesná citace článku http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/i-superkvalitni-a-superchutne-skolni-obedy-z-domacich Studie zastoupení živin ve školních obědech, kterou dokončuje SZÚ, vyvolala širokou diskusi. Někdy věcnou, jindy i zavádějící. Zdá se, že největší reakce vyvolalo konstatování, že to "se školním stravováním v ČR zase není tak špatné, jak se někdy tvrdí". Příští týden SZÚ zveřejní další výsledky rozborů, které se budou týkat složení tuků ve školních obědech. Při té příležitosti neuškodí zopakovat si v následující krátké eseji, co studie cílevědomě řeší a co ne. Nesupluje náplň práce jiných odborných skupin napříč resorty. A nemají to opravdu lehké, pokud jde o 7 miliard Kč, které se údajně ročně protočí ve školním stravování. 

Pokračovat ve čtení