O projektu zdravá školní jídelna

Český systém školního stravování nám může závidět celý svět. Projekt Zdravá školní jídelna přináší rady, recepty a příručky, které ho pomáhají sladit s nejmodernějšími poznatky o zdravé výživě. Díky projektu se můžete inspirovat u těch nejlepších jídelen, konzultovat s výživovými odborníky a získat prestižní certifikát Zdravá školní jídelna.

Informace a inspirace
pro jídelny

Náš tým tvoří odborníci na výživu a hygienici. Spolupracujeme také s nutričním terapeutem, zkušeným šéfkuchařem a metodičkou pro školní stravování. Rádi Vám poradíme se vším, co potřebujete vědět. Je to naše práce a děláme ji rádi.

Kontaktujte nás

Zdravější stravování v jídelnách & zdravější děti

Výzkumy mluví jasně. Děti, které se stravují ve škole, méně často trpí nadváhou a obezitou. Jídelny navíc ovlivňují jejich chutě a návyky. Chceme zdravější dospělé? Naučme je zdravě jíst už v dětství.

Kdo za tím stojí

Za vznikem projektu stojí odborníci na výživu ze Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s týmem hygieniků. Projekt podporuje také Ministerstvo zdravotnictví. Spolupracujeme se zkušenými lidmi přímo z každodenní praxe – šéfkuchařem, metodičkou stravování a nutričním terapeutem. Náš projekt je praktickou ukázkou, jak lze plnit cíle programu Zdraví 2020.

Tým a partneři

Ministerstvo zdravotniství ČR Státní zdravotní ústav