Začínáme se změnou školního stravování

Projekt Zdravá školní jídelna byl oficiálně spuštěn. Již před vyhlášením se do projektu zapojily na tři desítky jídelen.  

Oznamujeme oficiální spuštění projektu Zdravá školní jídelna!

Považujeme za úspěch, že do projektu se ještě před jeho oficiíálním spuštěnín přihlásilo na 30 školních jídelen. Těší nás, že každá ze zapojených jídelen proaktivně usiluje o změnu ve školním stravování a zdraví dětí. Zapojené jídelny se chtějí dělit o své zkušenosti či nesnáze a mají zájem posilovat své vědomí a využívání moderních výživových trendů. 

Je skvělé, kolik jídelen usiluje o svůj dobrý podíl na zdraví dětí. Tak obrovský zájem bez jakékoliv medializace nás velice mile překvapil. A my za to všem zapojeným moc děkujeme! 

A jaké budou nejbližší kroky?

V současné době má každá jídelna přiděleného svého lektora, který jídelny již kontaktoval a navštívil nebo se tak v nejbližších dnech stane. Do konce tohoto školního roku vedoucí školních jídelen obdrží všechny potřebné materiály, tak aby jídelny měly dostatek času materiály prostudovat a naplánovat si, jak budou požadovaná kritéria plnit.

A od září čekají školní jídelny změny v zajištění stravování. A strávníky zdravější, chutnější a nutričně vyváženější pokrmy. Bližší podrobnosti již teď naleznete také v Nutričních doporučeních a  dalších článcích na našem webu.

Zapojí se i vaše jídelna?

Chcete, aby se na změně školního stravování a zlepšování zdraví dětí podílela i Vaše škola? Přihlaste svou jídelnu.

Moc se těšíme, až společně s Vámi zase o krůček zlepšíme stravování na českých školách!

Tým projektu Zdravá školní jídelna

Přečtěte si také

Státní zdravotní ústav, Centrum zdraví, potravin a výživy pod vedením Prof. MVDr. J. Rupricha, CSc. uveřejnilo v minulých letech zprávy o nutriční hodnotě školních obědů. Na tyto výsledky navazuje práce Centra podpory veřejného zdraví projektem "Máme to na talíři a není nám to jedno".

Pokračovat ve čtení