Začínáme se změnou školního stravování

Projekt Zdravá školní jídelna byl oficiálně spuštěn. Již před vyhlášením se do projektu zapojily na tři desítky jídelen.  

Oznamujeme oficiální spuštění projektu Zdravá školní jídelna!

Považujeme za úspěch, že do projektu se ještě před jeho oficiíálním spuštěnín přihlásilo na 30 školních jídelen. Těší nás, že každá ze zapojených jídelen proaktivně usiluje o změnu ve školním stravování a zdraví dětí. Zapojené jídelny se chtějí dělit o své zkušenosti či nesnáze a mají zájem posilovat své vědomí a využívání moderních výživových trendů. 

Je skvělé, kolik jídelen usiluje o svůj dobrý podíl na zdraví dětí. Tak obrovský zájem bez jakékoliv medializace nás velice mile překvapil. A my za to všem zapojeným moc děkujeme! 

A jaké budou nejbližší kroky?

V současné době má každá jídelna přiděleného svého lektora, který jídelny již kontaktoval a navštívil nebo se tak v nejbližších dnech stane. Do konce tohoto školního roku vedoucí školních jídelen obdrží všechny potřebné materiály, tak aby jídelny měly dostatek času materiály prostudovat a naplánovat si, jak budou požadovaná kritéria plnit.

A od září čekají školní jídelny změny v zajištění stravování. A strávníky zdravější, chutnější a nutričně vyváženější pokrmy. Bližší podrobnosti již teď naleznete také v Nutričních doporučeních a  dalších článcích na našem webu.

Zapojí se i vaše jídelna?

Chcete, aby se na změně školního stravování a zlepšování zdraví dětí podílela i Vaše škola? Přihlaste svou jídelnu.

Moc se těšíme, až společně s Vámi zase o krůček zlepšíme stravování na českých školách!

Tým projektu Zdravá školní jídelna

Přečtěte si také

Dovolujeme si Vás pozvat na další z řady seminářů o principech projektu Zdravá školní jídelna, který se bude opět konat v prostorách SZÚ v Praze (Šrobárova 48, budova č. 1 - ředitelství), dne 19.6. od 9.00 hodin. Seminář je určen všem zájemcům z řad vedoucích či kuchařek školních jídelen, ale může se přijít podívat kdokoli má zájem dozvědět se mnohé o školním stravování a o tom jak se dá zvyšovat kvalita podávané stravy a rovněž i nutriční gramotnost dětí. Seminářem Vás provede tým autorů projektu Zdravá školní jídelna ve složení: Košťálová, Mužíková, Niklová, Packová.Pokud budte mít zájem, přihlaste se, prosím, na mailové adrese: alexandra.kostalova@szu.cz a to do 15.6.2018 

Pokračovat ve čtení