ZAčínáme od základů - kurz na omáčky a šťávy pod maso

Je to zase tady - opakujeme kurz Začínáme od základů, který je celý věnovaný omáčkám a šťávám pod maso s využitím vlastních vývarů.Kdy: 10.9. 2019 (7 hodinový praktický kurz)Kde: Makro Akademie Praha StodůlkyCena: 1 500,- Kč / osobuPřihláška: https://akademie.makro.cz/kurz…

 

Právě omáčky a šťávy k masu jsou velice oblíbeným pokrmem dětí, ale je to jedna z nejtěžších kulinárních disciplín. A často se stává, že je omáčka velmi hustá, neprovařená, postrádá typickou chuť nebo se při přípravě šťáv používají instantní směsi, což je pro provoz jídelny dražší a pro děti nutričně méně vhodné. Proto jsme se rozhodl...i právě omáčkám a šťávám věnovat jeden celodenní praktický seminář vedený profesionálními kuchaři Makro Akademie. Kurz je sestaven a garantován odborníky ze Státního zdravotního ústavu, kteří zároveň vedou úvodní krátký teoretický blok o možnostech využití vlastního vývaru jako rozpracovaného polotovaru. V kurzu jsou používány výhradně čerstvé suroviny a jsou ukazovány správné technologické postupy. V rámci kurzu je připraveno občerstvení, káva, čas, nápoje a oběd, který tematicky doplňuje seminář. Účastníci obdrží skripta s recepturami.

Seminář je koncipován pro 40 osob, aby mohli aktivně pracovat a nejen přihlížet, proto při přihlášení budeme spravedlivě dbát na pořadí.

https://akademie.makro.cz/kurz…

Těšíme se, že se právě někdo z Vaší školní jídelny přijde přiučit něco nového a strávit příjemný den, plný nových informací ve společnosti nás a ostatních kolegů ze školních jídelen.

Přečtěte si také

Ryby sice stále nejsou pravidelnou a tradiční součástí naší stravy, ale dnes již můžeme nakoupit rozmanitý sortiment od ryb mořských, sladkovodních, tučných apod. Pokud v rodině ryby připravují, děti je jedí a mají je rády - je potenciál, že je budou jíst i ve školní jídelně. Realita je mnohdy úplně opačná. Proč tomu tak je?

Pokračovat ve čtení