Začínáme od základů

Dobrý, silný vývar, připravený z čerstvých surovin správnou technikou je základem pro další přípravu pokrmů. Bez vývaru se neobejdeme při přípravě polévek, některých omáček či šťáv pod maso. A právě omáčky a šťávy děti milují. Pojďte tedy začít od základů a naučte se pod vedením kuchařů Makroakademie vtisknout omáčkám a šťávám jejich nezaměnitelnou chuť.

Makroakademie (Praha Stodůlky, Jeremiášova 1249/7)

13. 6. 2019 (8.30 – 15.30) kurz je pořádán v rámci projektu Zdravá školní jídelna pro účastníky zdarma – maximální počet 40 osob

Přihlášení

https://www.makro.cz/makro-akademie/kurzy-makroakademie

Program

8.30 – 9.00                                       Registrace

9.00 – 10.00                                     Teoretická část – přednáška – používání vývarů z hlediska hygieny a správné výrobní praxe. Ukázky z terénu.

10. 00 – 12.00                                  Praktická část I. (bílé omáčky a jejich následné možnosti, hnědé omáčky, šťávy a jejich vaření)

12.00 – 13.00                                   Oběd

13.00 – 15.30                                   Praktická část II. (bílé omáčky a jejich následné možnosti, hnědé omáčky, šťávy a jejich vaření)

V rámci workshopu je oběd (tematicky zaměřený), občerstvení, ochutnávky, přednáška, receptury. S sebou pracovní oděv a obuv.

 

 

 

 

Přečtěte si také

Na základě dlouholeté spolupráce se školními jídelnami jsme sestavili Kontinuální kurzy vzdělávání pro zaměstnance školních jídelen. V systému školního stravování dlouhodobě chybí personál a to z řady důvodů. A velice často se stává, že na posty kuchařů nastupují lidé bez kvalifikace tedy bez vyučení v oboru. Vzhledem ke generační obměně odchází zkušení kuchaři, kteří toto vzdělání měli. Setkáváme se pak v praxi s nesprávným či nestandardními postupy přípravy pokrmů, které jsou na úkor chuti a kvality výsledného pokrmu. Kontinuální vzdělávací kurzy jsou zaměřeny právě na základy (od vývarů po svačiny), na práci s čerstvými surovinami, na jednoduché kombinace chutí, které děti jasně rozeznají. Ukážeme si, jak má správně vypadat normovaná porce, jak opatrně zacházet se solí, jak přidávat tuk, jak "nezabít" zeleninu a řadu dalšího.Připraveno je pro vás 10 kurzů, 9 praktických a  jeden teoretický.

Pokračovat ve čtení