Začínáme od základů

Dobrý, silný vývar, připravený z čerstvých surovin správnou technikou je základem pro další přípravu pokrmů. Bez vývaru se neobejdeme při přípravě polévek, některých omáček či šťáv pod maso. A právě omáčky a šťávy děti milují. Pojďte tedy začít od základů a naučte se pod vedením kuchařů Makroakademie vtisknout omáčkám a šťávám jejich nezaměnitelnou chuť.

Makroakademie (Praha Stodůlky, Jeremiášova 1249/7)

13. 6. 2019 (8.30 – 15.30) kurz je pořádán v rámci projektu Zdravá školní jídelna pro účastníky zdarma – maximální počet 40 osob

Přihlášení

https://www.makro.cz/makro-akademie/kurzy-makroakademie

Program

8.30 – 9.00                                       Registrace

9.00 – 10.00                                     Teoretická část – přednáška – používání vývarů z hlediska hygieny a správné výrobní praxe. Ukázky z terénu.

10. 00 – 12.00                                  Praktická část I. (bílé omáčky a jejich následné možnosti, hnědé omáčky, šťávy a jejich vaření)

12.00 – 13.00                                   Oběd

13.00 – 15.30                                   Praktická část II. (bílé omáčky a jejich následné možnosti, hnědé omáčky, šťávy a jejich vaření)

V rámci workshopu je oběd (tematicky zaměřený), občerstvení, ochutnávky, přednáška, receptury. S sebou pracovní oděv a obuv.

 

 

 

 

Přečtěte si také

Státní zdravotní ústav, Centrum zdraví, potravin a výživy pod vedením Prof. MVDr. J. Rupricha, CSc. uveřejnilo v minulých letech zprávy o nutriční hodnotě školních obědů. Na tyto výsledky navazuje práce Centra podpory veřejného zdraví projektem "Máme to na talíři a není nám to jedno".

Pokračovat ve čtení