Srdečně Vás zveme na kurz vaření

Pojďte se podívat jak navařit podle Nutričního doporučení, sezónní a cenově dostupná jídla. Pořádáme první kurz v rámci projektu Zdravá školní jídelna. Kurzem Vás provede Radek Šubrt. 

Státní zdravotní ústav, Centrum podpory veřejného zdraví, oddělení hygieny dětí a mladistvých, pořádá v rámci projektu Zdravá školní jídelna ve spolupráci se společností Bidvest Czech Republic a firmou BONNO kurz: 

Pestrý, nutričně vyvážený sezónní jídelníček za dostupnou cenu

Kurz je určen pro vedoucí kuchařky a aktivně vařící vedoucí školních jídelen. Kurzem účastníky provede lektor Radek Šubrt

 

Termín konání:

10. listopadu 2015 v 10,00 hod.

Místo konání:

Gastrostudio společnosti Bidvest v Kralupech n/Vltavou
(v Růžovém údolí 553, Kralupy nad Vltavou)  

  

Program

10:00 – 10:15      Prezence účastníků

 

10:15 – 10:30      Zahájení

 

10:30–13:30        Praktická ukázka přípravy přesnídávky, oběda a svačiny dle Nutričního doporučení ke spotřebnímu koši se zaměřením na luštěninový, zeleninový bezmasý pokrm, pokrm z ryb – sezónní a cenově dostupné řešení

 

13:30 – 14:00     Vyhodnocení kurzu, závěr

 

  

ORGANIZAČNÍ POKYNY

 

Pro účastníky kurzu bude z Hlavního nádraží v Praze na místo konání akce zajištěna autobusová doprava. Autobus přistaví i na nádraží v Kralupech nad Vltavou pro ty účastníky, pro které je výhodnější nejezdit přes Prahu.

Vzhledem ke kapacitě gastrostudia je možné, aby se z jedné školní jídelny účastnil 1 zástupce. Pokud máte zájem o účast více osob, je nutné se telefonicky domluvit. 

Po absolvování kurzu obdrží účastníci certifikát a receptury na připravovaná jídla.

Připravená jídla bude možno ochutnat. Pitný režim bude zajištěn firmou BONNO, která nabídne koncentráty, které po naředění splňují požadavky projektu na obsah cukru.

 

Přihlášky k účasti na kurzu zasílejte do 30.10.2015 na:       

alexandra.kostalova@szu.cz

anna.niklova@szu.cz

Telefonický kontakt: 267 082 553, 267 082 488

 

Přečtěte si také

Státní zdravotní ústav, Centrum zdraví, potravin a výživy pod vedením Prof. MVDr. J. Rupricha, CSc. uveřejnilo v minulých letech zprávy o nutriční hodnotě školních obědů. Na tyto výsledky navazuje práce Centra podpory veřejného zdraví projektem "Máme to na talíři a není nám to jedno".

Pokračovat ve čtení