Luštěniny - první z letošních praktických vzdělávacích kurzů pro personál školních jídelen

V letošním roce se projekt Zdravá školní jídelna zaměřuje na vzdělávání pracovníků ve školním stravování. Plánujeme řadu praktických a teoretickcýh kurzů. Tyto kurzy pro vás připravujeme vždy s profesionálními kuchaři a snažíme se o to, aby byly co nejatraktivnější, zábavné, a aby znalosti z nich byly lehce proveditelné v praxi školních jídelen. Prvním letošním kurzem je praktický workshop na téma Luštěniny.Pojďte s námi objevit a poznat tyto plodiny jak je ještě neznáte.

Jak na vyzrát nad luštěninami, aby chutnaly, dobře vypadaly a zároveň byl v co největší míře využit jejich výživový potenciál. Luštěniny jsou plodiny, které mají takové vlastnosti, které mohou ovlivňovat pozitivně nejen naše zdraví, ale i celou naši planetu. V dnešní době jsou bohužel chápány jako pouhá náhrada masa pro chudé, jako potraviny, které způsobují diskomfort, a které vůbec nejsou „in“. Opak je však pravdou. Pojďte s námi objevit, že to všecko je trochu jinak.

 

Makroakademie (Praha Stodůlky, Jeremiášova 1249/7)

11. 4. 2019 (8.30 – 15.30) 1 500,-/osobu

Přihláška

https://www.makro.cz/makro-akademie/kurzy-makroakademie

 

Program

 

8.30 – 9.00                           Registrace

9.00 – 10.00                          Teoretická část - přednáška

10. 00 – 12.00                        Praktická část I. (polévky, hlavní chody, saláty, pomazánky, ochucení)

12.00 – 13.00                         Oběd

13.00 – 15.30                         Praktická část II. (polévky, hlavní chody, saláty, pomazánky, ochucení)

V ceně oběd, občerstvení, ochutnávky, přednáška, receptury. S sebou pracovní oděv a obuv

Přečtěte si také

Dovolujeme si Vás pozvat na další z řady seminářů o principech projektu Zdravá školní jídelna, který se bude opět konat v prostorách SZÚ v Praze (Šrobárova 48, budova č. 1 - ředitelství), dne 19.6. od 9.00 hodin. Seminář je určen všem zájemcům z řad vedoucích či kuchařek školních jídelen, ale může se přijít podívat kdokoli má zájem dozvědět se mnohé o školním stravování a o tom jak se dá zvyšovat kvalita podávané stravy a rovněž i nutriční gramotnost dětí. Seminářem Vás provede tým autorů projektu Zdravá školní jídelna ve složení: Košťálová, Mužíková, Niklová, Packová.Pokud budte mít zájem, přihlaste se, prosím, na mailové adrese: alexandra.kostalova@szu.cz a to do 15.6.2018 

Pokračovat ve čtení