Den Thajské kuchyně

Byla by škoda v životě neochutnat vůně a chutě cizích krajin. Některé kombinace by nás jistě nenapadly a je řada ingrediencí, se kterými si nevíme rady, i v tradičních cizích kuchyních je spousta vhodných a zdravých jídel. Pojďte a nechejte se inspirovat.

Jsme velice rádi, že můžeme spolupracovat s Asociací školních jídelen České republiky na jejich novém projektu, který se týká představení mezinárodních kuchyní ve školních jídelnách. Celý projekt odstartoval prezentací thajské kuchyně. Cca 20 kuchařek školních jídelen z celé republiky se sjelo do Prahy, kde v Makro Akademii proběhl tento první workshop. Kuchaři pod vedením rodilého thajského kuchaře a dvou českých šéfkuchařů vařili tříchodové menu, které se sestávalo z vepřového vývaru se zeleninou a tofu, restovaných nudliček s čerstvou zeleninou a z dezertu z tapiokových kuliček s čerstvým ovocem v sladkém kokosovém nálevu. Na workshopu byl přítomen i velvyslanec Thajského království.

Školní jídelny, které se workshopu zúčastnily se v následujícím měsíci pokusí stejné menu uvařit ve své školní jídelně a žáci se v rámci projektového dne o thajské kultuře a gastronomii pokusí dozvědět co nejvíce informací.

Tento workshop byl velice příjemný, menu bylo chutné a držíme pěsti, aby se ve školních jídelnách povedlo stejně jako zde. Akce se účastnily i některé Zdravé školní jídelny, budeme tedy rádi, když nám poskytnou fotografie či videa i z projektového dne.

Těšíme se na další spolupráci s Asociací školních jídelen a už se nemůžeme dočkat pod pokličku jakého státu nakoukneme příště.

http://life.ihned.cz/c1-65216550-do-ceskych-skolnich-jidelen-miri-thajsk...

 

Přečtěte si také

Dovolujeme si Vás pozvat na další z řady seminářů o principech projektu Zdravá školní jídelna, který se bude opět konat v prostorách SZÚ v Praze (Šrobárova 48, budova č. 1 - ředitelství), dne 19.6. od 9.00 hodin. Seminář je určen všem zájemcům z řad vedoucích či kuchařek školních jídelen, ale může se přijít podívat kdokoli má zájem dozvědět se mnohé o školním stravování a o tom jak se dá zvyšovat kvalita podávané stravy a rovněž i nutriční gramotnost dětí. Seminářem Vás provede tým autorů projektu Zdravá školní jídelna ve složení: Košťálová, Mužíková, Niklová, Packová.Pokud budte mít zájem, přihlaste se, prosím, na mailové adrese: alexandra.kostalova@szu.cz a to do 15.6.2018 

Pokračovat ve čtení